Najnowsze artykuły

Zachowaj zdrowie na wakacjach

Mikołaj wygląda słodko z brzuszkiem, ale nie każdy z nas. Wyjeżdżając za miasto na zasłużony zimowy wypoczynek, pamiętaj, że jedziesz po to, by się...

Czytaj Więcej

Trzy powody, dla których warto prowadzić dzienniczek żywieniowy

Prowadzenie dziennika żywności jest skutecznym sposobem na śledzenie liczby kalorii, które spożywasz każdego dnia. Niezależnie od tego, czy starasz się schudnąć, czy po prostu utrzymać zdrowszą dietę, dzienniczek żywieniowy może Ci pomóc.

Badania wykazały, że śledzenie tego, co jesz w dzienniku żywieniowym jest związane z utratą większej wagi w dłuższej perspektywie. Jedno z badań wykazało, że osoby prowadzące dzienniczek żywieniowy straciły dwa razy więcej niż osoby, które nie prowadziły dzienniczka.

Zamiast pisemnego dziennika, możesz użyć aplikacji mobilnej, takiej jak HealthifyMe, aby rejestrować spożycie posiłków. Nie będziesz musiał sprawdzać liczby kalorii w swoich posiłkach - nasza indyjska baza danych kalorii z posiłków policzy je za Ciebie.

Oto trzy powody, dla których dzienniczek żywieniowy się sprawdza:

Pokazuje Ci, co jesz Możesz myśleć, że wiesz dokładnie, co jesz każdego dnia. Ale prawda jest taka, że większość ludzi je więcej niż trzy posiłki, a większość dodatkowych kalorii pochodzi z tego rodzaju przekąsek. Jeśli próbujesz schudnąć, śledzenie tych kalorii jest najważniejsze. A aplikacja mobilna, taka jak Healthifyme, przypomni Ci nawet, jeśli zapomnisz o wpisie do dziennika.

Widząc dokładnie, co jesz codziennie, możesz zacząć wycinać pewne rodzaje żywności z diety.

Pomaga planować posiłki Na początku używaj dziennika żywności do śledzenia posiłków, które jesz. Ale z czasem możesz wykorzystać dziennik żywieniowy do planowania podstawowych posiłków i przekąsek, aby stworzyć bardziej zbilansowaną dietę.

Niezależnie od tego, czy w diecie jest za mało warzyw, czy też pomijasz posiłki, dzienniczek żywieniowy służy jako zapis wszystkiego, co jesz i czego nie jesz. Wiedza o niedoborach pewnych grup żywności może być pomocna i pomoże ci zaplanować dietę lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Z biegiem czasu, dziennik żywności faktycznie sprawi, że będziesz chciał jeść zdrowiej. Za każdym razem, gdy zapiszesz jedzenie, które ma dużo kalorii, będziesz chciał uniknąć robienia tego w przyszłości. Używaj dziennika jako sposobu na wprowadzanie zmian w ciągu dnia i sprawdzanie, ile ćwiczeń potrzebujesz, aby osiągnąć określoną liczbę kalorii. To może pomóc Ci spojrzeć na jedzenie w zupełnie nowy sposób.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: dietadietingFatlossfitnessZmniejszenie wagiZmniejszenie wagi