Najnowsze artykuły

Co ile jest gazetka Biedronka? Jakie są...

Gazetka Biedronka to nieodłączny element planowania zakupów dla wielu Polaków. Regularne promocje na artykuły spożywcze, chemię gospodarczą i inne...

Czytaj Więcej

3 powody, dla których niektóre imprezy cateringowe kończą się niepowodzeniem

Kiedy znajdziesz się planując imprezę cateringową, prawdopodobnie znajdziesz się wyobrażając sobie wszystkie różne rzeczy, które mogą pójść źle. Niepokój może nie mieć większego znaczenia, jeśli jest to małe i swobodne wydarzenie, takie jak nieformalne przyjęcie z przyjaciółmi. Jednak większość imprez cateringowych to specjalne okazje - takie, które ludzie naprawdę chcą, aby się udały, np. przyjęcia weselne, imprezy firmowe lub spotkania rodzinne. Kiedy zaczynasz myśleć o wszystkich różnych zmiennych (miejsce, rozrywka, catering, frekwencja, pogoda), Twoja wyobraźnia może łatwo oszaleć.

Dobrą wiadomością jest to, że zdecydowana większość imprez cateringowych - pod warunkiem, że są one obsługiwane przez prawnie wykwalifikowanych i doświadczenie catered - są bardzo udane ogólnie. Nieoczekiwane może się zdarzyć, czy to niesprzyjająca pogoda lub nieoczekiwanie duża frekwencja, ale profesjonalne firmy cateringowe są adeptami iść z prądem i znaleźć rozwiązania.

To powiedziawszy, zawsze dobrze jest "odczarować" proces cateringowy i przyjrzeć się uczciwie, dlaczego niektóre imprezy cateringowe kończą się niepowodzeniem. W ten sposób można zwiększyć szanse na to, że impreza uniknie poważnych pułapek i zakończy się sukcesem.

1. Proces planowania nie był drobiazgowy

Wspaniałe wydarzenie cateringowe jest naprawdę tworzone w fazie planowania. To tutaj wydarzenie jest skutecznie wizualizowane - opcje menu, obsługa, miejsce i tak dalej - i wszystkie szczegóły są brane pod uwagę. Silny proces planowania nie pozostawi żadnego kamienia na kamieniu i zminimalizuje szansę na jakiekolwiek niepożądane niespodzianki w dniu imprezy.

2. Wynajęta firma cateringowa nie ma doświadczenia

Zatrudnienie caterera, który nie ma zbyt dużego doświadczenia w świecie rzeczywistym może, w niektórych przypadkach, uzyskać niższą kartę. Ale czy będzie to tego warte? Zdarzały się imprezy cateringowe, które naprawdę nie wyszły dobrze, gdzie jedzenie było ledwo dotykane, ponieważ praca była tak ewidentnie źle zarządzana. To nigdy nie jest idealna sytuacja - ale doświadczone firmy cateringowe to już inna historia.

3. Klient nie podał prawidłowych informacji

Czy nam się to podoba czy nie, to się zdarza. Jeśli wydarzenie przyciąga dwa razy więcej osób niż się spodziewano, na przykład, firma cateringowa niewiele może zrobić, aby pomieścić wszystkich - chyba że jest w stanie szybko wezwać posiłki. Jeśli pewne wymagania dietetyczne nie zostaną przekazane z wyprzedzeniem, podobnie może dojść do niezręcznej sytuacji w późniejszym czasie. To podkreśla znaczenie krystalicznie czystej komunikacji między klientem a firmą cateringową. Na szczęście istnieją doświadczone firmy cateringowe, które podejmują dodatkowe kroki, aby upewnić się, że rozumieją potrzeby klienta.

Czy jesteś gotowy na udaną imprezę?

Renomowane firmy cateringowe mają za zadanie doprowadzić Twoje wydarzenie do pełnego potencjału, a to oznacza współpracę z Tobą od samego początku, aby upewnić się, że podejmowane decyzje są wysokiej jakości. Trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia budżetowe i wyzwania logistyczne. Wykwalifikowana firma cateringowa pomoże Ci przeprowadzić Cię przez labirynt od samego początku, mając na uwadze ostateczny sukces Twojego wydarzenia w trakcie całego procesu. Wybór odpowiedniej profesjonalnej firmy cateringowej - takiej, która ma wieloletnie doświadczenie z wieloma różnymi miejscami i rodzajami imprez - jest najlepszą obroną przed wymienionymi tu powszechnymi problemami i wpadkami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz