Najnowsze artykuły

Najlepsze pomysły na catering dla...

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie imprezy absolwenckiej niż traktowanie świeżych absolwentów do ich ulubionych potraw. Ponieważ jest to duża...

Czytaj Więcej

Zachowaj zdrowie na wakacjach

Mikołaj wygląda słodko z brzuszkiem, ale nie każdy z nas. Wyjeżdżając za miasto na zasłużony zimowy wypoczynek, pamiętaj, że jedziesz po to, by się zrelaksować, a nie po to, by skończyć z dużym obwodem w talii.

Badania pokazują, że dorośli przybierają na wadze nawet o 500 procent więcej w czasie wakacji niż w czasie pracy. Przyrost ten może nie wydawać się znaczący po krótkim urlopie, ale ten wzrost "waży się" przez lata i przyczynia się do otyłości i związanych z nią zagrożeń dla zdrowia.

Dlatego ważne jest, aby włączyć do swojego planu podróży trochę ćwiczeń i dyscypliny dietetycznej. Oto jak możesz to zrobić:

Sprytnie się spakuj

Włóż do walizki matę do jogi, skakankę, taśmy oporowe i strój kąpielowy. Nie zajmują one wiele miejsca, a zapewniają środki do zdrowego treningu.

Pomiń autobus

Poznaj swoje miejsce docelowe pieszo lub rowerem. Zakupoholicy mogą również zdecydować się na "mall-a-thon" - spacer po centrum handlowym - aby stracić 250 kalorii na godzinę.

Bądź plażowiczem

Zamiast wylegiwać się na krześle, przejdź się po piasku. 30-minutowy spacer pomoże spalić od 150 do 200 kalorii. Jeszcze lepiej, biegnij po falach, aby zużyć taką samą liczbę kalorii w zaledwie 10 minut.

Jedz mądrze

Nie wybieraj pakietu "posiłki wliczone w cenę". Podróżni zazwyczaj spożywają dwa razy więcej kalorii niż zalecana dzienna dawka w ciągu pierwszych 24 godzin pobytu w hotelu, jeśli posiłki są wliczone w cenę.

Zabawa z dziećmi

Półgodzinne ganianie dzieci po parku pomoże Ci spalić 150 kalorii. Możesz też spróbować jazdy konnej, jazdy na łyżwach lub budowania bałwanów.

Porozmawiaj z naszymi ekspertami ds. zdrowia w HealthifyMe, aby dowiedzieć się, jak najlepiej spędzić zdrowe ferie.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta ćwiczeniafitnessplan żywnościowyzdrowieRedukcja wagi redukcja wagiOdchudzanie