Najnowsze artykuły

Zachowaj zdrowie na wakacjach

Mikołaj wygląda słodko z brzuszkiem, ale nie każdy z nas. Wyjeżdżając za miasto na zasłużony zimowy wypoczynek, pamiętaj, że jedziesz po to, by się...

Czytaj Więcej

Zachowaj zdrowie na wakacjach

Mikołaj wygląda słodko z brzuszkiem, ale nie każdy z nas. Wyjeżdżając za miasto na zasłużony zimowy wypoczynek, pamiętaj, że jedziesz po to, by się zrelaksować, a nie po to, by skończyć z dużym obwodem w talii.

Badania pokazują, że dorośli przybierają na wadze nawet o 500 procent więcej w czasie wakacji niż w czasie pracy. Przyrost ten może nie wydawać się znaczący po krótkim urlopie, ale ten wzrost "waży się" przez lata i przyczynia się do otyłości i związanych z nią zagrożeń dla zdrowia.

Dlatego ważne jest, aby włączyć do swojego planu podróży trochę ćwiczeń i dyscypliny dietetycznej. Oto jak możesz to zrobić:

Sprytnie się spakuj

Włóż do walizki matę do jogi, skakankę, taśmy oporowe i strój kąpielowy. Nie zajmują one wiele miejsca, a zapewniają środki do zdrowego treningu.

Pomiń autobus

Poznaj swoje miejsce docelowe pieszo lub rowerem. Zakupoholicy mogą również zdecydować się na "mall-a-thon" - spacer po centrum handlowym - aby stracić 250 kalorii na godzinę.

Bądź plażowiczem

Zamiast wylegiwać się na krześle, przejdź się po piasku. 30-minutowy spacer pomoże spalić od 150 do 200 kalorii. Jeszcze lepiej, biegnij po falach, aby zużyć taką samą liczbę kalorii w zaledwie 10 minut.

Jedz mądrze

Nie wybieraj pakietu "posiłki wliczone w cenę". Podróżni zazwyczaj spożywają dwa razy więcej kalorii niż zalecana dzienna dawka w ciągu pierwszych 24 godzin pobytu w hotelu, jeśli posiłki są wliczone w cenę.

Zabawa z dziećmi

Półgodzinne ganianie dzieci po parku pomoże Ci spalić 150 kalorii. Możesz też spróbować jazdy konnej, jazdy na łyżwach lub budowania bałwanów.

Porozmawiaj z naszymi ekspertami ds. zdrowia w HealthifyMe, aby dowiedzieć się, jak najlepiej spędzić zdrowe ferie.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta ćwiczeniafitnessplan żywnościowyzdrowieRedukcja wagi redukcja wagiOdchudzanie