Najnowsze artykuły

Co ile jest gazetka Biedronka? Jakie są...

Gazetka Biedronka to nieodłączny element planowania zakupów dla wielu Polaków. Regularne promocje na artykuły spożywcze, chemię gospodarczą i inne...

Czytaj Więcej

Chroń się przed nawracającymi kontuzjami podczas biegania

Kontuzje to największa przeszkoda dla każdego biegacza, a podczas długodystansowego biegu wyczynowego, takiego jak maraton, radziłbym zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do odnowienia się starych ran.

Kilka rzeczy, o których możesz pamiętać przed wielkim wyścigiem:

Właściwa biomechanika Oznacza to bieganie z dobrą postawą, korygowanie niewłaściwej artykulacji mięśni i stawów w obrębie danego ruchu, kwestie anatomiczne itp. Utrzymywanie prostego tułowia, nie wyginanie dolnej części pleców, lądowanie środkiem stopy do przodu, wymachy ramion, lekkie lądowanie z lekko ugiętymi kolanami itp. to dobre techniki, których należy przestrzegać, aby zapobiec kontuzjom.

Właściwy rodzaj obuwia Wybór niewłaściwego rodzaju obuwia jest jedną z najczęstszych przyczyn kontuzji u biegaczy.

Trening siłowy Upewnij się, że Twoje ciało jest przygotowane na rygor wyścigu, wykonując odpowiedni rodzaj treningu siłowego, niezbędnego do zbudowania silniejszej struktury mięśni i stawów, aby utrzymać intensywność aktywności. Zobacz nasz poprzedni post, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Większość kontuzji goi się, o ile nie będziesz się przemęczać przez ból i podrażnienia. Rutyna ćwiczeń rehabilitacyjnych jest wysoce zalecane w celu wzmocnienia dotkniętego mięśnia i mięśni wspierających, jak również. Właściwy odpoczynek i oblodzenie są wymagane, aby utrzymać uraz w ryzach. Rozciąganie, wzmacnianie, masaże punktów nacisku itp. muszą być uczęszczane, aby zapobiec nawrotom kontuzji.

Inne posty związane z maratonem

Pięć wskazówek eksperta dotyczących maratonu z ostatniej chwili

Bieganie po kontuzji

Czy jesteś gotowy do maratonu?

10 najlepszych pokarmów zwiększających energię dla maratończyków

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących najlepszej diety i treningów dla Twojego planu fitness, treningu lub odchudzania, zarejestruj się już dziś i porozmawiaj z naszymi ekspertami.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: dieta plan żywieniowy ćwiczeniafitnessmaratonredukcja wagi

Komentarze (0)

Zostaw komentarz