Najnowsze artykuły

Najlepsze pomysły na catering dla...

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie imprezy absolwenckiej niż traktowanie świeżych absolwentów do ich ulubionych potraw. Ponieważ jest to duża...

Czytaj Więcej

Przekształć swoją sylwetkę używając własnego ciała

Mam takie powiedzenie: "Jeśli nie potrafisz podnosić i poruszać ciężarem własnego ciała, nie masz co robić w siłowni".

Budowanie dobrej sylwetki od dawna kojarzone jest ze spędzaniem długich godzin na siłowni, podnoszeniem hantli i reppingiem na każdym zestawie. Ale zanim pojawiły się maszyny, ciężary i trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), istniał trening z ciężarem ciała. Stosowany przez niemal każdą organizację wojskową na przestrzeni dziejów, sam trening z ciężarkami nadal ewoluuje w sposób, który popycha ciało i atletyzm do miejsc, o których wielu z nas nigdy nie myślało, że są możliwe.

Buduję swoją karierę pomagając ludziom przekształcić swoje ciała, używając tylko ich ciała i na Healthifyme, może pokazać użytkownikom, dlaczego moja rutyna działa. 30 minutowy trening w stylu wolnym - 100 pompek, 100 dipów, 150 wypustek z ciężarem ciała, 50 skoków plyometrycznych i 5 zestawów 45 sekundowych przysiadów na ścianie, itp - nie tylko pomoże Ci zapakować dobrą ilość mięśni; zwiększa inne parametry sprawności fizycznej, w tym skok pionowy, zwinność, kondycję i moc. Oto dlaczego uważam, że jest to najlepszy trening:

Wykorzystaj własną masę ciała do treningu hipertroficznego Hipertrofia mięśniowa (wzrost wielkości włókien mięśniowych) sprowadza się do jednej prostej rzeczy: bodźca przeciążeniowego. Nie ma znaczenia, czy ten "bodziec" pochodzi z maszyn, hantli czy masy własnego ciała - tak długo, jak ciało jest zmuszane do zwiększania siły i budowania mięśni, aby nadążyć za stawianymi mu wymaganiami.

Spalisz więcej tłuszczu Ponieważ trening z wykorzystaniem ciężaru ciała pozwala zaangażować wszystkie duże mięśnie ciała w jednym ruchu, można spalić więcej kalorii w trakcie jednego treningu.

Oszczędza czas i pieniądze Ćwiczenia z ciężarem ciała pozwalają także na łatwe przejście między treningiem cardio a treningiem oporowym, pomagając zaoszczędzić czas przy jednoczesnym uzyskaniu maksymalnych rezultatów. Nie wymaga żadnego sprzętu ani członkostwa w siłowni, co czyni go idealnym dla tych, którzy starają się uzyskać formę przy ograniczonym budżecie. Dodatkowo, zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w wysokiej jakości produkty spożywcze, takie jak organiczne mięso i jaja - wybory żywieniowe, które mogą się bardzo opłacić.

Nie ma wymówek, żeby się wycofać Większość ludzi twierdzi, że nie może ćwiczyć, bo nie ma czasu na pójście na siłownię. Dzięki treningowi BodyWeight każda przestrzeń może stać się Twoją siłownią.

Sprawdza się w każdym wieku i rozmiarze Niezależnie od tego, czy są to podskoki na skakance, ciężki trening obwodowy, joga czy lekki aerobik, trening z masą ciała ma coś do zaoferowania wszystkim, co czyni go świetną metodologią dla każdego, od dzieci po profesjonalnych sportowców i osoby starsze.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: FatlossfitnesshealthyphysiqueReduce weightWeightlossworkout