Najnowsze artykuły

Najlepsze pomysły na catering dla...

Nie ma lepszego sposobu na świętowanie imprezy absolwenckiej niż traktowanie świeżych absolwentów do ich ulubionych potraw. Ponieważ jest to duża...

Czytaj Więcej

Czekolada jest zdrowa - słodkie prawdy na V-Day!

Czy Twoja dieta osłabiła Twoją ekscytację smacznymi smakołykami? Naukowcy twierdzą, że czekolada jest dobra dla zdrowia!

To prawda, że mleczna czekolada jest pełna cukru i zawiera dużo tłuszczu. Ale ciemna czekolada, w której zawartość kakao wynosi 70 lub więcej procent, jest pełna jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (MUFA), ma mniej węglowodanów (ponieważ zawiera o połowę mniej cukru i cztery razy więcej błonnika niż czekolada mleczna) oraz jest bogata w przeciwutleniacze, witaminy i minerały.

Regularne spożywanie ciemnej czekolady jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego, może obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Im ciemniejsza czekolada, tym lepsze korzyści zdrowotne. Kakao znajduje się również na szczycie listy pokarmów bogatych we flawanol, który może poprawić zdrowie serca, obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Oczywiście, sama czekolada nie pomoże. Musi być ona wspierana przez dobrze zaplanowaną dietę i reżim ćwiczeń.

Czekolady robione na zamówienie są lepsze niż te kupowane z półki, ponieważ można wybrać składniki, których jakość jest lepsza niż tych produkowanych masowo. Jeśli kupujesz w sklepie, droższe czekoladki będą również lepszej jakości. Zwróć uwagę na napis "przetworzone przez alkalia" na etykiecie. Mają one niższą zawartość przeciwutleniaczy.

Kilka szybkich wskazówek, jak zaspokoić czekoladowy głód

    Pop ciemne chipsy czekoladowe jeden po drugim, zamiast całej garści.Kup małe bary i przechowywać w domu zamiast dużych.Zrób własne koktajle, napoje i sosy w domu, używając kakao w proszku. Skim mleka gorącej czekolady i koktajle wykonane z kakao w proszku da Ci, że słodkie wypełnienie.

Aby rozpocząć z najlepszych diety i szkolenia wyborów dla Twojego fitness lub utraty wagi planu, zarejestruj się dzisiaj i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: choclatechocolatehealthy chocolocolatemilk chocolate valvalentines day